Римсько-католицька парафія виникла в 1598 р.; належала спочатку до Дубенського деканату, потім до Рівненського. Перший, дерев’яний костьол Благовіщення Пресвятої Діви Марії, св. Станіслава, єпископа і мученика, св. Юрія і св. Анни був збудований в 1590 р. князем Юрієм Чарторийським, який першим зі свого роду в 1598 р. перейшов на католицизм.
На початок XVII ст. припадають перші письмові про ікону Матері Божої Клеванської. Спочатку вона знаходилася у замковій каплиці, з якої була перенесена, скоріш за все, разом із реліквіями св. Боніфатія до парафіяльного костьолу. В 1639 р. єпископом луцьким Єнджеєм Гембицьким була призначена комісія, в якій теж засідав кс. Ян Бросціуш, для підтвердження чудес, які відбувалися за посередництвом ікони. Ікона була визнана чудотворною.
В 1739 р. костьол згорів від удару блискавки. В 1747 р. завдяки старанням князівни Ізабелли Чарторийської храм був відбудований і наново освячений в 1799 р.
Під кінець ХІХ ст. костьол почав занепадати; в 1901 р. був відреставрований. У міжвоєнний період місцева парафія нараховувала бл. 2200 віруючих. Після виселення поляків з Клевані в травні 1945 р. парафію обслуговували священики із Рівненського деканату. Польські переселенці забрали із собою більшу частину рухомого майна костьолу (в т.ч. ікону Матері Божої Клеванської, реліквії св. Боніфатія і Хреста Господнього, монстранції, чаші, хоругви, Хресну Дорогу, ризи, літургійні книги та ін.). Так ці речі потрапили до костьолу св. Миколая в Сквєжині біля Гожова Вєлькопольського.
Потім костьол було замкнено, а його приміщення віддано місцевому технікуму. Потім певний час тут містилися склади. Поволі храм руйнувався, на поч. 90-х рр. стан його був трагічний: зруйнований дах, підмоклі стіни, штукатурка відпадала, вибиті вікна та двері, підлога повністю згнила. Весь інтер’єр був знищений, особливий вандалізм видно всередині будівлі.
Парафія у Клевані була наново зареєстрована 29.10.1991 р. Першим її пастирем був кс. Антоній Андрущишин зі Славути, в 1992–95 рр. парохом тут був кс. Вітольд Юзеф Ковалюв з Острога. Під його керівництвом костьол оштукатурено ззовні, замінено дах, вставлено нові вікна, зроблено новий дах на дзвіниці, відремонтовано огородження навколо храму, зроблено нівеляцію території, ізоляцію та осушення фундаментів.
Настоятель Юрій Погнерибка відремонтував сакристію, внутрішню калпицю Матері Божої Клеванської, центральний і бічний вівтар, замонтував дзвони. Також встановлена огорожа навколо кладовища. Меси відправляються ричі на тиждень, в неділю – о 9:30.
Адреса:
вул. Міцкевича, 5
35311 смт Клевань
Рівненський р-н
Рівненська обл.
Настоятель: о. Юрій Погнерибка