Напередодні свята незалежності Польщі 10 листопада 2019 р. в Інституті Польщі на факультеті міжнародних відносин Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у Луцьку відбулася урочиста сесія Кафедральної Школи Відкритого Університету, заснована Університетом ім. Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві (пол. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW). Зустріч, яку цього разу провів керівник Відкритого Університету UKSW д-р Казімєж Шалата, була присвячена обговоренню теми незалежності в контексті історії Польщі та України.
На початку зустрічі нові студенти Кафедральної Школи у присутності представника Канцлера Кафедральної Школи єпископа Віталія Скомаровського отця каноніка Павла Хом’яка, настоятеля Луцької кафедральної парафії свв. Петра і Павла, отримали від представників керівництва UKSW, отця професора Генрика Скоровскі та отця професора Яна Пшибиловскі, залікові навчального закладу.
Їх отримали також сестри терезіянки з Луцька та координаторка співпраці між Відкритим Університетом UKSW та університетом у Луцьку доктор Світлана Сухарєва.
Впроваджуючи у тему зустрічі, д-р Казімєж Шалата пригадав навчання св. Папи Йоана Павла ІІ на тему свободи і незалежності, котре дане нам не один раз назавжди, але звернення до нього є нашим щоденним обов’язком. Це чудово висвітлив у своїй доповіді «Аксіологія незалежності» координатор Міжнародного Центру Міжкультурного і Міжрелігійного діалогу професор отець Генрик Скоровскі, показуючи незалежність як цінність, заради якої наші предки присвячували своє життя. Представник виконуючого обов’язки ректора Луцького університету декана факультету міжнародних відносин професора Сергія Федонюка д-р Андрій Моренчук представив актуальну ситуацію на шляху до незалежності України у доповіді «Синдром пострадянського мислення як чинник, що сповільнює розвиток української держави». Третя доповідь, виголошена отцем професором Яном Пшибиловскі, була присвячена проблематиці патріотизму в контексті навчання католицької Церкви. Останній виступ, опертий на багатьох історичних джерелах, що стосуються ставлення католицької Церкви до незалежності Польщі й України, представив засновник і директор душпастирсько-видавничого осередку «Волання з Волині» з Острога отець канонік Вітольд Йосиф Ковалів.
При нагоді листопадової сесії Відкритого Університету UKSW делегація з Польщі передала для Інституту Польщі два стаціонарні комп’ютери, котрі служитимуть для навчання мови.