З 21–22 липня 2025 року, Луцьку дієцезію відвідав кардинал Пауло Сезар Кошта з Бразилії, який прибув в Україну на запрошення Конференції Римсько-Католицьких єпископів України, щоб взяти участь в урочистих святкуваннях у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Бердичівської. Кардинал Кошта прибув до Луцька у супроводі єпископа Олександра Язловецького.
21 липня у резиденції Луцьких єпископів відбувалась братерська зустріч кардинала Кошти з владикою Йосафатом Говерою, екзархом Греко-Католицької Церкви та митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом з Православної Церкви в Україні. Ця зустріч стала чудовою нагодою ознайомити кардинала Кошту з релігійною атмосферою на Волині та братерськими відносинами.
Наступного дня, у свято Марії Магдалини в катедральній святині святих Петра і Павла в м. Луцьку, єпископ Віталій Скомаровський разом із кардиналом Паулу Сезар Кошта та єпископом Олександром Язловецьким та місцевими священниками звершили Святу Месу. У проповіді кардинал Кошта скерував такі слова: «Біль що переживаємо не дає нам поглянути в майбутнє із надією. Марія також переживала втрату Ісуса, ми переживаємо — біль війни. Однак саме наша приязнь, особиста дружба з Ісусом, дозволяє розпізнати Воскреслого Спасителя. Віра та любов Марії пробудила надію в ній та хай пробудить нашу надію». На закінчення єпископ Віталій подякував кардиналу за його паломницьку подорож понад 11 тисяч кілометрів та відвідини України та Луцька.
На завершення свого перебування, кардинала Кoшта разом із єпископами Віталієм Скомаровським та Олександром Язловецьким, взяли участь у відпустових урочистостях у православній громаді св. Марії Магдалини у м. Луцьку.
Кардинал Кошта запевнив, що у своєму серці постійно молиться за Україну та носить біль українського народу.
На завершення свого паломницького перебування, кардинал Пауло Сезар Кошта уділив пастирського благословення вірним Луцької дієцезії та цілої України.



















