6 серпня Римсько-Католицька Церква відзначає свято Преображення Господнього, яке було введене у календар Західної Церкви папою Калікстом III в 1457 році.
Для римо-католицької парафії Преображення Господнього у Рожищах це особливих день, адже у цей день вона святкує храмове свято.
Настоятель парафії о. кан Роман Бурник на початку Служби Божої привітав священиків, гостей та парафіян, які прибули на спільне молитовне святкування та запросив усіх до спільної молитви.
Урочисту Євхаристію очолив канцлер Львівської Архідієцезії о. Владислав Гримський.
З ним співслужили: Декан Луцького деканату о. кан. Лєх Броніслав Кошляґа ОС, Декан Калужського деканату Львівської Архідієцезії о. Роман Стадник, о. кан. Павло Хом’як-настоятель кафедральної парафії св. Апостолів Петра і Павла у Луцьку, о. Юрій Погнерибка-настоятель парафії Пресвятої Трійці в Олиці, о. Ґжеґож Оважани-настотель парафії св. Йоана Непомука у Дубному, о.Ян Заєць-настоятель парафії св. Якова Апостола у Краковці.
У Літургії Слова активну участь приймали парафіяни, читаючи Боже Слово.
Під час проповіді о. кан. Лєх Броніслав Кошляґа ОС зазначив, що у цей день, коли Церква переживає свято Преображення Господнього, кожен з нас прийшов до храму щоб зустрітися з Богом та дякувати Йому за щедроту Його дарів.
У сьогоднішній Євангелії Бог Отець, звертаючись на горі до Петра, Якова та Йоана, говорить: «Це Син Мій улюблений, Його слухайте!». Ці слова є скеровані до кожного з нас і на ново відкривають перед нами просту істину-слухаючи та реалізуючи у житті слова Христа, ми перебуватимемо у Божій благодаті та Божій присутності. Одне, що нас може віддалити від Бога-це гріх. Однак Господь приготував на це «ліки» у таїнстві сповіді. Він у своєму безмежному милосерді пробачає кожен наш гріх, а у таїнстві Євхаристії Сам приходить, щоб зміцнити нашу віру.
Христос є допомогою та силою для кожного з нас. Він є дорогою до Отця. Нам потрібно полюбити Ісуса, Котрий віддав своє життя за кожного з нас, потрібно слухати Його слово та виконувати Його повчання.
Ми прийшли до храму, щоб шукати Божої допомоги. Дитина найкраще почувається на руках у батька. Наш небесний Отець дивиться з любов’ю на кожного з нас: «Так Бог полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» Йо 3, 16. Тому сьогодні, заохочую кожного з вас почути голос Отця: «Це Син Мій улюблений, Його слухайте!».
Під час молитви вірних усі зібрані у храмі благали Господа за Церкву та її пастирів, молилися за керівників держави та про мир в Україні, за усіх, котрі завершили свій земний паломницьких шлях, та усіх котрі ще подорожують до небесної вітчизни.
Діти принесли до Господнього вівтаря свічку та квіти, дякуючи за храм та служіння священиків у цій парафії.
У процесії з дарами принесли плоди землі та випічку, просячи про хліб для тих, котрі його не мають та вміння шанувати кожну крихту хліба і цінувати Господні благодаті.
З проханням про єдність у родинах та зміцнення віри, надії і християнської любові принесли вино і воду.
Як символ життя, принесли гостію (від латинського «hostia»-жертва), просячи, щоб усі котрі приймають Євхаристійного Христа до свого серця, уміли розпізнати Його у кожному людському обличчі та ділилися Його дарами з іншими.
На завершення Служби Божої відбувся молебень перед виставленими Пресвятими Дарами.
Навколо храму відбулася Євхаристійна процесія.
о. кан. Роман Бурник подякував усім присутнім за спільне прославлення Господа.
Згідно традиції, яка сягає корінням Старого Завіту, коли заповідалося приносити перші плоди землі (перший сніп нового врожаю, перші овочі, перший виноград), як свою жертву Богу і для освячення всього врожаю, на завершення Літургії відбулося посвячення яблук, груш, винограду та інших фруктових плодів.