Рух «Живого Розарію» виник у 1826 р. в Ліоні, його засновниця – мирянка-католичка Пауліна Марія Жаріко (1799 – 1862 р.). Поштовхом до народження цього руху стала проста думка, що кожна людина може знайти кілька хвилин на день, щоби помолитися одну тайну Розарія. Полін зібрала групу з п’ятнадцяти чоловік (за кількістю тайн Розарія) – т.зв. коло або роза Живого Розарію, щоби щодня молитися таким чином: кожен член кола молиться лише одну тайну, а разом вся група молиться повний Розарій.
Метою цієї спільної молитви була духовна підтримка католицьких місій і розвиток побожності.Поступово рух поширився по Франції, а згодом і по всій Європі. Живий Розарій був підтриманий Апостольським Престолом і був затверджений папою Григорієм XVI 27 січня 1832 року. У 2003 році Папа Йоан Павло ІІ додав до Розарія ще п’ять тайн, тому зараз до кола Живого Розарію входить не 15, а 20 осіб.
Кола Живого Розарія є у майже кожній парафії.
Обов’язки членів Живого Розарія
Члени кола збираються раз на місяць (зазвичай в першу суботу), щоб обмінятися тайнами. Кожного дня член кола повинен молитися свою тайну в інтенції Папи. Члени Живого Розарія повинні дотримуватися норм християнського життя, часто приймати Таїнства та брати активну участь у житті парафії.
Як молитися Розарій
На початку Розарія чиниться хресне знамення, потім мовиться Вірую. На великій намистинці мовиться Отче наш, оголошується тайна Розарію, на 10 малих намистинах мовиться Радуйся, Маріє. На закінчення мовиться Слава Отцю і заключні молитви.
Тайни Розарія
Частина перша — радісна
1. Благовіщення.
2. Відвідини святої Єлизавети.
3. Різдво Христове.
4. Жертвування Ісуса в Єрусалимському храмі.
5. Знайдення Ісуса в храмі.
Частина друга — світла
1. Хрещення Ісуса у Йордані.
2. Перше чудо в Кані Галілейскій.
3. Проголошення Божого Царства і заклик до навернення.
4. Преображення Господа на горі Тавор.
5. Встановлення Євхаристії.
Частина третя — скорботна
1. Молитва Ісуса у Гетсиманському саду.
2. Бичування Ісуса.
3. Вінчання Ісуса терновим вінком.
4. Хресна дорога Ісуса.
5. Розіп’яття і смерть Ісуса.
Частина четверта — славна
1. Воскресіння Ісуса.
2. Вознесіння Ісуса.
3. Зішестя Святого Духа.
4. Внебовзяття Богородиці.
5. Коронування Богородиці на царицю неба й землі.