Strona główna
Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus — patronki diecezji Łuckiej
1 października Święta Matka nasza Kościół obchodzi wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którą Sługa Boży bp Adolf Piotr Szelążek na mocy dekretu papieskiego ogłosił 14 grudnia 1927 roku patronką diecezji Łuckiej.
W tym roku w katedrze łuckiej świętowanie uroczystości było zdwojone, ponieważ za pośrednictwem św. Teresy, która jest również patronką misji, Kościół Chrystusowy otrzymał jeszcze jednego neoprezbitera dla posługi w diecezji Łuckiej — ks. Marcina Jacka Ciesielskiego.
Komunikat Konferencji Episkopatu Ukrainy Obrządku Łacińskiego
MODLITWA RÓŻAŃCOWA
W INTENCJI POKOJU NA UKRAINIE
Wkrótce rozpocznie się październik – miesiąc, w którym Kościół Katolicki w sposób szczególny czci Najświętszą Maryję Pannę w modlitwie różańcowej. Różaniec jest jedną z najbardziej znanych i rozpowszechnionych modlitw w naszym Kościele. Znany jeszcze od Średniowiecza, chociaż korzeniami sięga czasów o wiele wcześniejszych.
Rekolekcje dla duchowieństwa diecezji Łuckiej 7–11.09.2015 r.
W Centrum Integracji Zamłynia w dn. 7–11 września odbywały się rekolekcje dla duchowieństwa diecezji Łuckiej.
Tegoroczne skupienie rekolekcyjne dla kapłanów tudzież ordynariusza Łuckiego poprowadził ks. Sławomir Sosnowski — kapłan diecezji Łódzkiej, przewodniczący Komisji d.s. Duszpasterstwa Powołań i Stałej Formacji Kapłanów, a także prowadzący wspólnotę Ognisko Miłości — Olsza oraz egzorcysta diecezjalny.
W zabytkowym kościele lubomelskim znowu zabrzmią organy
Instrument niemieckiego zakładu organmistrzowskiego Walker przekazany przez katolików z Niemiec w darze dla diecezji Łuckiej, na początku lipca został zainstalowany w najstarszym kościele w diecezji.
III Rajd Wołyński
W dniach 11–15 lipca br. odbył się zorganizowany pod honorowym patronatem Konsula Generalnego w Łucku p. Beaty Brzywczy oraz Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ks. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego III Rajd Wołyński śladami zbiorowej zbrodni dokonanej na Polakach w 1943 roku. Podczas uroczystości Rektora reprezentował kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW dr Kazimierz Szałata, który w ramach Rajdu zorganizował i poprowadził debatę na temat pojednania z udziałem gości z Polski, Ukrainy oraz ks. prof. Daniela Fouchera z Nantes we Francji.


